Porady dotyczące pielęgnacji i środków czyszczących

Nasze produkty zostały stworzone na bazie drewna i wymagają okresowej pielęgnacji. Aby deski zmieniały się i starzały w sposób naturalny, przestrzegaj zaleceń, które opisano w niniejszym dokumencie referencyjnym.

Tutaj znajdziesz kilka ogólnych zasad:

Kiedy i w jaki sposób należy czyścić deski na tarasie kompozytowym Silvadec?

Czyszczenie konstrukcji zewnętrznych z drewna kompozytowego Silvadec®️ jest obowiązkowe – w przypadku tarasów powinno ono odbywać się co najmniej jeden raz do roku, najlepiej wiosną, zaś w przypadku ogrodzeń dwa razy do roku.

Taras:

Do czyszczenia używaj szczotki. Przesuwaj ją zawsze wzdłuż desek; myj je wodą z delikatnym, rozcieńczonym detergentem (płyn do mycia naczyń). Przestrzenie między deskami oczyszczaj przy pomocy metalowego nożyka – taki zabieg umożliwi właściwe odprowadzanie wody.

Ogrodzenie:

Pocieraj powierzchnię małą szczotką. Do mycia używaj wody z delikatnym, rozcieńczonym detergentem (płyn do mycia naczyń). W przypadku problemu z konkretnym rodzajem plam, prosimy zapoznać się z Kartą dotyczącą pielęgnacji. Poniżej prezentujemy dwa środki czyszczące odpowiednie do różnych rodzajów plam i przystosowane do desek kompozytowych z Gamy Naturelle.

Ostrzeżenie:

  • Nie używaj myjki ciśnieniowej.
  • Nie używać rozpuszczalników.
  • Nie nakładać na powierzchnię desek żadnych bejc, farb ani środków ochronnych, ożywiających kolory czy odnawiających.

Gama Naturelle: Wpływ promieniowania UV oraz deszczu na zmiany desek kompozytowych Elegance oraz Emotion

– Produkty z gamy Naturelle, tj. deski kompozytowe Elegance i Emotion, ulegają przejściowemu brązowieniu i żółknięciu przy pierwszej ekspozycji na promieniowanie UV. Po kilku tygodniach działania czynników atmosferycznych, kolor desek staje się zbliżony do oryginalnego odcienia i utrwala się. —

– Pod wpływem działania promieni UV oraz deszczu na nasze deski w różnych porach roku tłuste plamy oraz powierzchniowe zarysowania się zmniejszają.

– Deski tarasowe Elegance strukturyzowane zmieniają wygląd. W miarę upływu czasu efekt na powierzchni staje się bardziej delikatny.

Gama High-Tech: Specyfika desek kompozytowych Atmosphere

– Produkty z gamy High-Tech, to znaczy deski tarasowe, ogrodzeniowe i elewacyjne Atmosphere można łatwo czyścić, dzięki ich specjalnej recepturze. Polimerowa powłoka sprawia, że są one bardziej odporne na wilgoć, a co za tym idzie łatwiej usuwa się z nich wszelkie plamy, jeśli zostaną wyczyszczone od razu.

– Czyścić je należy raz do roku, przy pomocy szczotki i delikatnego, rozcieńczonego detergentu (płyn do mycia naczyń).