Łamacz światła Silvadec®

Połączenie wygody i estetyki!

Wygodny

Łamacz światła Silvadec to element architektury elewacji zwiększający komfort mieszkalny poprzez regulację naświetlenia i temperatury.

Pozwala zmniejszyć dyskomfort wynikający z bezpośredniego padania światła słonecznego, zachowując przy tym odpowiednią widoczność i naświetlenie we wnętrzu budynku.

Ochrona słoneczna jest stanowczo zalecana we francuskich Regulacjach Termicznych 2012 i odpowiada wymaganiom dla konstrukcji budynków o małym zapotrzebowaniu na energię środowiskowych norm jakości HQE (element izolacji bez mostków cieplnych).

Praktyczny i estetyczny

Wykonany z drewna kompozytowego i wzmocniony aluminium łamacz światła Silvadec to rozwiązanie modułowe dostosowujące się do różnych konfiguracji.

Może znajdować się na elewacji lub na oddzielnej konstrukcji.

Można go zamontować na wiele sposobów: poziomo, pionowo, tak, by stworzyć estetyczną i funkcjonalną całość architektoniczną.

Trwały

Składające się głównie z drewna drewno kompozytowe Silvadec to wysokiej jakości materiał barwiony w całości. Produkuje się go z mieszanki mączki drzewnej pochodzenia francuskiego (2/3) i polietylenu o wysokiej gęstości (1/3).

Nie szarzeje tak jak lite drewno i jest odporne na działanie owadów i grzybów.

Informations complémentaires

Deski łamacza światła składają się z dwóch elementów:

Deski z drewna kompozytowego o wymiarach 50 x 80 mm i wzmocnienia aluminiowego o wymiarach 30 x 20 x 2 mm. Deski łamacza światła są szczotkowane tylko z jednej strony (na długości 80 mm).

  • Długość: 4 metry.
  • Waga pojedynczego profilu: 3,40 kg na metr bieżący.
  • Dostępny w kolorach brąz egzotyczny i szary antracytowy.

Orientacja desek

Deski mogą być ułożone na dwa różne sposoby.

Przykłady mocowania.

Przykłady montażu.

Widok Perspektywy.

Typy mocowań:

Deski łamacza światła należy bezwzględnie mocować na wzmocnieniu aluminiowym (patrz: zasady montażu PU35).